Tłuste nagrody u prezydenta
Dodane przez Pablo dnia

Dziś polecamy
5,3 miliona złotych! - taką fortunę przeznaczyła Kancelaria Prezydenta na nagrody dla swoich urzędników w ubiegłym roku. Każdy z nich, średnio dostał 16 743,39 zł! Pół roku urzędnicy próbowali ukryć przed nami tę informację, ale Faktowi w końcu udało się ją zdobyć. Była to chyba najbardziej skrywana tajemnica prezydenckiej kancelarii.

Aż pół roku staraliśmy się wyciągnąć od Kancelarii Prezydenta jedną prostą informację r11; ile pieniędzy jest wydawane na nagrody. Z niewyjaśnionych dla nas wtedy powodów, urzędnicy robili wszystko, by nam tego nie ujawnić. Dziś już chyba wiemy dlaczego. Otóż kwoty, które poszły na nagrody są po prostu oszałamiające. W 2011 r. urzędnik kancelarii dostał średnio aż 16,7 tys. zł ekstra. To astronomiczna suma, jako nagroda w miejscu pracy dla większości Polaków po prostu niewyobrażalna. Dodajmy jeszcze, że to kwota uśredniona r11; co pewnie oznacza, że u prezydenta pracują i tacy dostojnicy, którzy dostali więcej, niż owe 16,7 tys zł!

Poznaliśmy też dane o nagrodach wypłacanych w 2012 r. Niestety, są niepełne. Ale i tutaj widać, że wieści o kryzysie, spowolnieniu gospodarki i koniecznych oszczędnościach do pałacu prezydenckiego nie docierają. Póki co, na nagrody dla ludzi prezydenta poszło 2,4 mln zł! Średnio r11; każdy dostał po 7,46 tys. zł. Ale do końca roku uzbiera się na pewno więcej!
Taka nadzwyczajna hojność w urzędach oburza zwłaszcza w czasach, gdy politycy każą nam oszczędzać. r11; W momencie, gdy Polacy bardzo odczuwają złą sytuację finansową kraju należałoby bardzo ograniczyć nagrody. To jest zły sygnał dla społeczeństwa i pokazuje, że w kraju są święte krowy r11; uważa ekonomista prof. Krzysztof Rybiński.